لوازم جانبی و لوکس خودرو

گشتی در بازار‏ آپشن‏های پژو 206

گروه

یکی از پرفروش ترین محصولات ایران خودرو، پژو 206 می باشد ولیکن این فروش بالا مطمئناً زمانی می‏تواند طعم این خودرو را شیرین‏تر کند که مشتریان بازار بتوانند آپشن‏های مورد نظرشان را روی این خودرو نصب کنند و از امکانات بیشتری در این خودرو بهره ببرند. به همین منظور پیش از هر شرکتی، آپکو مسئولیت تامین آپشن‏های پژو 206 را بر عهده گرفت. از آنجایی که آپکو تنها مرکز تجهیزات جانبی ایران‏خودرو است، نصب یا تغییرات صورت گرفته از سوی این شرکت روی محصولات ایران‏خودرو و به ویژه 206 باعث خارج شدن خودرو از شرایط گارانتی نمی‏شود. این شرکت با وجود حدود 100 نمایندگی در سراسر کشور بزرگ‏ترین عرضه کننده آپشن‏های 206 در کشور نیز به حساب می‏آید.

طی سال جاری استقبال از آپشن‏های 206 در بازار کمی کاهش یافت. فعالان بازار دلیل این امر را اتمام قرارداد پژو با ایران‏خودرو و افزایش بیش از 2 برابری قیمت آپشن‏ها می‏دانند. این افزایش قیمت از شهریور سال جاری آغاز شده و به نظر می‏رسد همچنان ادامه داشته باشد، با این حال معدود شرکت‏های عرضه کننده آپشن‏های 206 محصولاتشان را با تخفیف‏ و شرایط ویژه به فروش می‏رسانند.

بازار قطعات آپشن در ایران توسط محصولاتی از آلمان، فرانسه، هلند و چین پوشش داده می‏شود و بازار‏های بزرگ پایتخت کشور در خیابان‏های سورنا، امیرکبیر، ستارخان و ملت ارائه کننده اصلی این محصولات هستند. بنا به گفته فعالان این حوزه، سیستم رهیاب (GPS)، سیستم پخش DVD و کروز کنترل پرفروش‏ترین آپشن‏های 206 در بازار هستند. بازار آپشن 206 تنها توسط آپکو کنترل نمی‏شود بلکه در سال‏های اخیر چندین شرکت و برند دیگر نیز به این بازار پیوسته اند.


نظرات

CAPTCHA