لوازم جانبی و لوکس خودرو

اخلاق در ماشین بازار

مشتری مهمترین ناظر بر فعالیتهای ماست او به ما وابسته نیست، ما به او وابسته هستیم مشتری در کار ما یک هدف زود گذر نیست، بلکه مشتری هدف و غایت همه اقدامات ماست. او یک فرد خارجی در سازمان ما محسوب نمی شود، بلکه مشتری جزئی از سازمان ماست. ما با خدمتی که به مشتری ارائه می نماییم به او لطف نمی کنیم، بلکه او از این طریق فرصتی برای ادامه کار به ما می دهد و در  حق ما لطف می کند.

                                                                                                                                                          گاندی

 

دیدگاه ما نسبت به مشتریانمان

در جهان كنونى كه امكان تولید انبوه كالا و خدمات، زمینه افزایش عرضه نسبت به تقاضا را فراهم آورده است؛ براى ارایه دهندگان کالا و خدمات، راهى جز جلب رضایت مشترى باقى نمانده است. امروزه نقش مشتریان از حالت پیروى از تولیدكننده به هدایت سرمایه گذاران، تولیدكنندگان و حتى محققان و نوآوران مبدل گشته است. به این ترتیب بسیارى از مفاهیم و تئورى ها بر محور «مشترى» نگارش شده اند. سمت و سوى كلیه فعالیت هاى بنگاه اقتصادى براى تأمین نیازهاى مشترى و كسب رضایت و اعتماد اوست.

ماشین بازار نیز این مهم را دریافته و به منظور تحقق آن، برنامه های جامعی را تدوین نموده است. اخلاق ماشینبازار سندی است که کاربران را از چگونگی رفتار ما در قبال مشتری آگاه می سازد. اصول طلایی اخلاق ماشین بازار به این قرار می باشد :

1.   احترام در همه جا و برای همه مشتریان ضروری است.

2.   شکایات مشتری ارزشمندترین راه شناخت مشتریان است.

3.   ارتباطات مشتری را با گوش کردن مدیریت می کنیم.

4.   مشتری داور نامریی و نهایی موفقیت یا شکست است.

5.   هیچ کس مجبور نیست با ما معامله کند.

6.   صداقت و خوشنامی دروازه ورود مشتریان به سازمان است.

7.  مطمئنا اولویت های مشتریان با اولویت های ما تفاوت دارد.

8.  مشتری مشاور اول ما برای بهبود مستمر است زیرا مشتری بهتر از هر کس دیگر نیازهای ما را می داند.

9.  جذب مشتری راحت تر از نگهداری مشتری و نگهداری مشتری راحت تر از رضایت مشتری است.

10. مشتری حرف اول و آخر را می زند.

11. صادقانه به حرف و حق مشتری احترام می گذاریم.

12. برنده – برنده می اندیشیم، نزدیک ترین راه شکست، اصرار برای پیروزی بر مشتری است.

13. روابط ما خواسته یا ناخواسته رضایت مشتری را شکل می دهد. مشکلات را حتی الامکان باکمک مشتریانمان حل می کنیم.

14. هیچگاه احساس نمی کنیم هرآنچه را که می توانسته ایم برای مشتری انجام داده ایم، همیشه به فکر خدمات بهتر هستیم.

15. مشتری زمانی رضتیت دارد که محترمانه با او برخورد شود و خدمات دوستانه و مفید به او ارائه شود.

16. رضایت ما بخشی از رضایت مشتری است.

همچنین ماشین بازار به حریم خصوصی کاربران خود احترام می گذارد و بیانیه پیش رو نحوه استفاده از اطلاعاتی که کاربران در اختیارش می گذارند را نشان می دهد. شما به عنوان مشتری ما می‌توانید بدون نیاز به وارد کردن هرگونه اطلاعات شخصی در شبکه جهانی اینترنت از سایت دیدن  نمایید.

 

اطلاعات شخصی 

در صورت عضو شدن در وب سایت ماشین بازار و یا استفاده از خدمات آن نظیر خرید و فروش خودرو؛ اطلاعاتی نظیر نام ایمیل و شماره تماس از شما گرفته می شود. اطلاعاتی که در اختیار ما قرار می‌دهید در سرورهای امن ما قرار می‌گیرد. هر جا که رمز ورودی به شما ارائه شده (یا خود انتخاب کرده‌اید)، این رمز، شما را قادر خواهد ساخت تا به بخش‌های مشخصی از سایت ما دسترسی داشته باشید، حفظ و نگهداری از این رمز بر عهده شخص شما خواهد بود. ما از شما می‌خواهیم تا این رمز را در اختیار هیچ کس قرار ندهید. 

 

IP ها و کوکی ها

ممکن است اطلاعات شما از جمله آدرسIP، سیستم عامل و نوع مرورگر را جمع آوری کرده و جهت مدیریت و اهداف بازاریابی مورد استفاده قرار دهیم. این امر صرفا داده های آماری درباره الگوها و عملکرد جستجوی شما در اینترنت بوده و نمی‌تواند هویت شما را تعیین کند.

کوکی ها بسته‌های کوچک اطلاعاتی هستند که ممکن است بر روی کامپیوتر شما ذخیره کنیم، مگر اینکه مخالفت خود را هنگام ارائه اطلاعات خود به ما اعلام کرده باشید. کوکی ها به دفعات بعدی بازدید از سایت سرعت بیشتری می‌دهند. همچنین کوکی ها به ما اجازه می‌دهند تا بتوانیم ترافیک سایت را کنترل و نظارت کرده و محتوای سایت را برای شما شخصی سازی کنیم. شما می‌توانید با فعال کردن تنظیمات خاص در مرورگر کامپیوتر خود از ذخیره کوکی ها جلوگیری کنید، در این صورت ممکن است نتوانید از برخی قابلیت‌های ویژه سایت ما استفاده نمایید.


امنیت و حفاظت از داده‌ها

اطلاعات ثبت شده شما تا مدت معینی نزد ماشین بازار باقی خواهد ماند. در این مدت ماشین بازار مسئولیت حفاظت از اطلاعات شما را عهده دار می باشد. این مهم با استفاده از خط مشی امنیتی ما و دستورالعمل های معین صورت می گیرد.

 

لینک دهی

در موارد خاص ممکن است سایت ما حاوی لینک‌های الکترونیکی به سایت‌های دیگر باشد. در صورتی که بخواهید از این سایت‌ها بازدید کنید، خط مشی حفظ حریم خصوصی و اولویت‌های حریم خصوصی آن‌ها معتبر خواهد بود.

 

دسترسی و به روزآوری

شما این حق را دارید که از اطلاعات نگهداری شده خود آگاهی داشته و از ما بخواهید تا تغییراتی در آن‌ها ایجاد کنیم تا دقیق و به روز باشند. اگر به این امر تمایل داشتید، ما را در جریان بگذارید.

 

تغییرات در خط مشی حفظ حریم خصوصی

هرگونه تغییرات آتی در خط مشی حفظ حریم خصوصی، بر روی سایت قرار خواهد گرفت و در صورت نیاز از طریق ایمیل نیز اطلاع رسانی خواهد شد.